Jesteś profesjonalistą.
Niezależnie czy działasz na rynku pierwotnym czy wtórnym, jak również zarówno przy transakcjach na gruntach niezabudowanych, zabudowanych czy lokalach (w tym użytkowaniu wieczystym i ograniczonych prawach rzeczowych) – zawsze działasz ze starannością, która ma dostarczyć Twoim klientom pełnej satysfakcji.
Zależnie jednak od statusu klienta, którego obsługujesz – Twoja sytuacja prawna będzie odmienna.
W relacjach B2B model działania wygląda odmiennie od relacji B2C.
Jeśli zamierzasz otworzyć się na współpracę z innym pośrednikiem, niezależnym od Ciebie, tudzież przystąpić do platformy wymiany ofert (których ekspozycja jest ograniczona) – powinieneś uregulować warunki takiej współpracy.
Jeśli działasz tylko w obszarze przestrzeni komercyjnych na dużych GLA – Twoje uprzednio przygotowane umowy mogą być w dużym stopniu negocjowane przez klienta, względnie przedstawiony zostanie Ci kontrakt na pośrednictwo o nieco odmiennej charakterystyce usług, które są oczekiwane przez klienta będącego inwestorem.
Być może działasz na rzecz klientów spoza Polski, a może działasz na rzecz klientów spoza EEA.
Przy kontraktach pokrywających nieruchomości o dużym GLA oraz PUM – warto przygotować klauzule umowne pozwalające zmniejszyć Twoje ryzyko ekonomiczne.
A może obsługujesz zlecenia na nieruchomości wyłącznie z segmentu premium.
Obsługa transakcji na nieruchomościach premium to wyjście poza standardy. Tego oczekuje klient premium.
Jednakże przygotuj się odpowiednio i zweryfikuj, czy oferowane przez Ciebie usługi dodatkowe będą niosły Twoje podwyższone ryzyko, które nadto może nie być objęte ochroną ubezpieczeniową OC.
Jeśli zaś rozważasz ryzyko Twojej odpowiedzialności za wady fizyczne i prawne nieruchomości – umów się na konsultację prawną ekspercką.
Dostarczymy Ci profesjonalnych rozwiązań prawnych.