Przycisk

WRÓĆ

ZAKUP - SPRZEDAŻ nieruchomości

Zakup nieruchomości to niezwykle istotne przedsięwzięcie, gdyż z uwagi na jego przedmiot dochodzi do przesunięć majątkowych o znacznych wartościach.

 

Pomoc prawnika w zakupie nieruchomości staje się standardem. Współpraca z pośrednikiem obrotu nieruchomościami oraz notariuszem pozwala pozyskać wsparcie w zakresie kompetencji tych zawodów.

 

Prawnik - radca prawny czy adwokat wykonuje pracę na rzecz Klienta w zupełnie innym obszarze niż notariusz oraz pośrednik obrotu nieruchomościami

 

Obszar ten jest doskonale uzupełniany przez prace wykonywane przez notariusza oraz pośrednika obrotu nieruchomościami. 

 

Kancelaria oferuje weryfikację nieruchomości przed zakupem. Prawnicy kancelarii udzielają wsparcia zarówno przy kwestiach incydentalnych (wskazanych przez Klienta) jak również w pełnym procesie weryfikacji nieruchomości przed zakupem. 

 

Pomoc prawnika w zakupie lokalu, nieruchomości gruntowej zabudowanej i niezabudowanej, czy całej kamienicy - w celach własnych jak i inwestycyjnych, jest doskonałym wsparciem.

 

Prawnik weryfikuje zapisy w księgach wieczystych online (tak jak notariusz) - a jeśli zdiagnozuje problematyczny wpis, zamówi akta księgi wieczystej w sądzie wieczystoksięgowym, celem pełnej weryfikacji zapisów (oceniając złożone dokumenty etc.) dokonując badania akt na miejscu w sądzie.

 

Przed zakupem nieruchomości prawnik zbada również inne rejestry (w tym rejestr gruntów, budynków oraz kartotekę lokali), zweryfikuje czy nieruchomość jest objęta ochroną konserwatorską, sprawdzi zapisy planu miejscowego, dostęp do drogi publicznej oraz pozostałe bardzo ważne punkty komponujące się na listę weryfikacyjną nieruchomości

 

Prawnik oceni również zapisy projektu aktu notarialnego w zakresie ich poprawności oraz wytłumaczy ich znaczenie dla Klienta, jednocześnie przedstawiając odmienne zapisy, które można wykorzystać w akcie notarialnym nabycia nieruchomości.

 

Prawnik reprezentuje również Klienta przed notariuszem, prowadząc bezpośrednią korespondencję oraz wymianę propozycji zapisów aktu notarialnego.

 

Prawnik reprezentuje Klienta w toku rozmów ze sprzedającym - w zakresie wypracowania zapisów umowy satysfakcjonujących obie strony transakcji.

 

Niestety, nierzadko sprzedaż i odpowiednio nabycie nieruchomości staje się utrudnione, z uwagi na nieuporządkowaną księgę wieczystą lub inne nieścisłości wynikające z urzędowej dokumentacji odnoszącej się do przedmiotu sprzedaży [gruntu, lokalu].

 

Obie strony transakcji są zainteresowane jej finalizacją, niemniej istniejące stare i nieaktualne wpisy w księgach wieczystych lub innych dokumentach uniemożliwiają jej dokonanie. 

 

Często przeszkodą w dokonaniu sprzedaży i odpowiednio nabyciu nieruchomości, jest nieuregulowana kwestia spadku po osobie ujawnionej w księdze wieczystej jako właściciel.

 

Zdarza się również, iż osoba trzecia zgłosiła swoje pretensje prawne do nieruchomości, co stawia pod znakiem zapytania możliwość skutecznej sprzedaży lub opłacalność przystąpienia do jej nabycia.

 

Możliwych scenariuszy ograniczających dokonanie sprzedaży i uzyskanie z tego tytułu środków pieniężnych jest mnoga. Dotyczy to również strony kupującej, która nie może zrealizować swojej woli nabycia nieruchomości, która została już wybrana i z którą potencjalny nabywca poczuł związek emocjonalny. 

 

Kancelaria reprezentuje zarówno sprzedających jak i kupujących w sprawach mających na celu usunięcie przeszkód uniemożliwiających transakcję sprzedaży nieruchomości.

ZAKUP - SPRZEDAŻ nieruchomości
PRZYGOTOWANIE NIERUCHOMOŚCI DO SPRZEDAŻY (wzrost wartości)
radca prawny od nieruchomości Warszawa kancelaria nieruchomości podniesienie wartości nieruchomości
prawnik specjalizujący się w nieruchomościach Warszawa

KONTAKT

tel. 531 - 828 - 531

legal@kancelaria-mmk.com

WRÓĆ

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

MAREK KIERZEL

  1. pl
  2. en

O KANCELARII

REFERENCJE

HONORARIUM

  1. pl
  2. en

HOME

PUBLIKACJE

KONTAKT

USŁUGI

WRÓĆ

KONTAKT

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

MAREK KIERZEL

O KANCELARII

REFERENCJE

HONORARIUM

PUBLIKACJE

KONTAKT

HOME

  1. pl
  2. en

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

MAREK KIERZEL

O KANCELARII

REFERENCJE

HONORARIUM

PUBLIKACJE

KONTAKT

HOME

  1. pl
  2. en

Przycisk

HONORARIUM

KONTAKT

Copyright © Kierzel - Wszelkie prawa zastrzeżone

Więcej o cookies (tzw. „ciasteczkach”) kliknij

Warunki korzystania

Regulamin Świadczenia Usług Drogą Elektroniczną

RODO - klauzule informacyjne