radca prawny od nieruchomości Warszawa kancelaria nieruchomości podniesienie wartości nieruchomości
kancelaria Baranów prawnik Teresin wywłaszczenie CPK

WRÓĆ

Przycisk

LOTNISKO - wywłaszczenie (CENTRALNY PORT KOMUNIKACYJNY))

LOTNISKO - wywłaszczenie (CENTRALNY PORT KOMUNIKACYJNY)

WRÓĆ

Przycisk

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

MAREK KIERZEL

WRÓĆ

Przycisk

Centralny Port Komunikacyjny (CPK) - pomiędzy Łodzią i Warszawą.

 

Według zapowiedzi prasowych Centralny Port Komunikacyjny powstanie najprawdopodobniej na obszarze miejscowości : Baranów, Teresin oraz Wiskitki.

 

Realizacja tak ogromnej inwestycji wymagała wprowadzenia specustawy - specjalnej ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym.

 

Wprowadzono szereg nowości.

 

Które nieruchomości zostaną objęte wywłaszczeniem pod Centralny Port Komunikacyjny - będzie wynikało dopiero z decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji w zakresie CPK. 

 

Właściciel nieruchomości, której własność przejdzie na Skarb Państwa (wywłaszczenie) będzie miał dwie możliwości :

 

                 a. otrzymanie nieruchomości zamiennej

                     albo

                 b. otrzymanie odszkodowania pieniężnego

 

Niestety przepisy ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym przewidują bardzo krótki termin na dokonanie wyboru pomiędzy w/w opcjami. 

 

Również ustawa o CPK przewiduje krótki 2 - miesięczny termin na zakończenie procesu negocjacyjnego w zakresie wyboru nieruchomości zamiennej tudzież w zakresie ustalenia wysokości należnego odszkodowania.

 

Poza tym przepisy ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym przewidują bardzo krótki termin 120 dni na opuszczenie posesji, domu, lokalu - które podlegają wywłaszczeniu.

 

Kancelaria oferuje reprezentację właścicieli działek niezabudowanych, działek zabudowanych domami mieszkalnymi oraz budynkami gospodarczymi, a także właścicieli lokali mieszkalnych i użytkowych położonych na terenie Baranowa, Wiskitek oraz Teresina - w całej procedurze przewidzianej w ustawie o Centralnym Porcie Komunikacyjnym. 

 

Prowadzimy kancelarię w Grodzisku Mazowieckim.

 

Możemy reprezentować każdą zainteresowaną osobę zarówno na etapie negocjacji jak i na etapie składania środków odwoławczych od decyzji wydanej na podstawie ustawy o CPK.

 

Prawem nieruchomości najmujemy się od 2006 roku - mamy w tym zakresie specjalizację.

 

Stale współpracujemy z rzeczoznawcami majątkowymi, których opinia tudzież operat szacunkowy pozwalają na podjęcie właściwych kroków prawnych celem uzyskania wyższego odszkodowania.

 

Procedura wywłaszczeniowa wprowadzona ustawą o Centralnym Porcie Komunikacyjnym jest trudna.

 

Bardzo ważnym jest kontynuacja procedury prawnej w pełnym zakresie odwoławczym - również na etapie skargowym do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego oraz jeśli istnieją po temu podstawy prawne Naczelnego Sądu Administracyjnego.

 

Ustawa o Centralnym Porcie Komunikacyjnym przewiduje sytuacje, w których dotychczasowy właściciel nieruchomości może ubiegać się o podwyższenie odszkodowania w kwotach ryczałtowych lub określonych procentowo - jest to uprawnienie dodatkowe, o którym warto wiedzieć.

 

Oczywiście wyżej wskazane podwyższenie odszkodowania na zasadzie ustawy o CPK jest czym innym niż podwyższenie odszkodowania, o które można zabiegać w ramach negocjacji tudzież procedury odwoławczej.  

 

Każda osoba zamieszkująca obszar Baranowa, Wiskitek oraz Teresina zainteresowana zagadnieniem Centralnego Portu Komunikacyjnego, w tym pozyskaniem informacji o przysługujących jej prawach, o przebiegu procedury przewidzianej w ustawie o CPK - może zwrócić się do kancelarii o udzielenie konsultacji prawnej w tym zakresie tudzież pełną reprezentację w całej procedurze. 

 

Centralny Port Komunikacyjny w Baranowie, Wiskitkach i Teresinie - będzie największą tego typu inwestycją w Polsce.

 

Warto przygotować się odpowiednio wcześniej na obronę swoich praw.

 

Według ostatnich doniesień medialnych - można spodziewać się pierwszych wywłaszczeń nieruchomości w drugiej połowie 2020 roku [niestety aktualnie nie ma co i do tego pewności].

 

KONTAKT

tel. 531 - 828 - 531

legal@kancelaria-mmk.com

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

MAREK KIERZEL

O KANCELARII

REFERENCJE

HONORARIUM

  1. pl
  2. en

HOME

PUBLIKACJE

KONTAKT

USŁUGI

KONTAKT

O KANCELARII

REFERENCJE

PUBLIKACJE

HOME

  1. pl
  2. en

HONORARIUM

KONTAKT

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

MAREK KIERZEL

O KANCELARII

REFERENCJE

PUBLIKACJE

HOME

  1. pl
  2. en

HONORARIUM

KONTAKT

Copyright © Kierzel - Wszelkie prawa zastrzeżone

Więcej o cookies (tzw. „ciasteczkach”) kliknij

Warunki korzystania

Regulamin Świadczenia Usług Drogą Elektroniczną

RODO - klauzule informacyjne