WRÓĆ

Przycisk

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

MAREK KIERZEL

WADY FIZYCZNE I PRAWNE

Wady budynków, wady nieruchomości gruntowych czy wady lokali, które zostały nabyte przez kupującego są okolicznością faktyczną przewidzianą przez prawo.

 

W sytuacji ich ujawnienia prawo przewiduje określone konsekwencje.

 

Kupując nieruchomość gruntową niezabudowaną, zabudowaną czy nieruchomość lokalową kupujący płaci cenę, która odpowiada wartości nieruchomości bez wad.

 

W przypadku stwierdzenia istnienia wady następuje ujawnienie dysproporcji świadczeń wzajemnych strony umowy sprzedaży. W takiej sytuacji kupujący doznaje uszczerbku w jego majątku. Liczył przecież, że płacąc cenę sprzedaży uzyska ekwiwalentne co do wartości prawo własności nieruchomości - a tak się nie stało.

 

Należy pamiętać, że wada może mieć charakter fizyczny (np. wadliwa instalacja, inna powierzchnia niż ujawniona w dokumentacji etc.),  a także prawny (sprzedający nie był właścicielem nieruchomości, nieruchomość może być obciążona prawem osoby trzeciej, o którym kupujący nie wiedział etc.).  

 

Prawo przewiduje szereg możliwości prawnych istniejących po stronie kupującego, w sytuacji ujawnienia wad.Najważniejsze aby kupujący dokonał aktów staranności w takiej sytuacji - szybka reakcja i dokonanie przewidzianych prawem czynności w odpowiednich terminach.

 

Po zbadaniu okoliczności danej sprawy należy wybrać najbardziej optymalne roszczenia i drogę prawną ich dochodzenia. Zadanie nie należy do najłatwiejszych, dlatego warto rozważyć skorzystanie z profesjonalnego prawnika.

 

Kancelaria oferuje pomoc prawną w sytuacji nabycia nieruchomości, co do której następnie stwierdzono istnienie wady.

 

Reprezentujemy Klientów w relacjach ze sprzedającym (deweloperem, osobą prywatną etc.) na etapie przedprocesowym - prowadząc negocjacje w imieniu Klienta.

 

Przygotowujemy kompleksowo procedurę prawną w stosunku do sprzedawcy, między innymi procedurę odstąpienia od umowy sprzedaży.

 

Realizujemy również kompleksową reprezentację sądową w procesach sądowych przeciwko sprzedawcom.

 

Dochodzimy roszczeń w imieniu Klienta na etapie przedsądowym oraz kompleksowo na etapie procesu sądowego.

KONTAKT

tel. 531 - 828 - 531

legal@kancelaria-mmk.com

O KANCELARII

REFERENCJE

HONORARIUM

KONTAKT

  1. pl
  2. en

USŁUGI

HOME

Copyright © Kierzel - Wszelkie prawa zastrzeżone

Więcej o cookies (tzw. „ciasteczkach”) kliknij

Warunki korzystania

RODO - klauzule informacyjne