WRÓĆ

Przycisk

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

MAREK KIERZEL

ZAKUP - SPRZEDAŻ

Zakup nieruchomości to niezwykle istotne przedsięwzięcie, gdyż z uwagi na jego przedmiot dochodzi do przesunięć majątkowych o znacznych wartościach.

 

Niestety, nierzadko sprzedaż i odpowiednio nabycie nieruchomości staje się utrudnione, z uwagi na nieuporządkowaną księgę wieczystą lub inne nieścisłości wynikające z urzędowej dokumentacji odnoszącej się do przedmiotu sprzedaży [gruntu, lokalu].

 

Obie strony transakcji są zainteresowane jej finalizacją, niemniej istniejące stare i nieaktualne wpisy w księgach wieczystych lub innych dokumentach uniemożliwiają jej dokonanie. 

 

Często przeszkodą w dokonaniu sprzedaży i odpowiednio nabyciu nieruchomości, jest nieuregulowana kwestia spadku po osobie ujawnionej w księdze wieczystej jako właściciel.

 

Zdarza się również, iż osoba trzecia zgłosiła swoje pretensje prawne do nieruchomości, co stawia pod znakiem zapytania możliwość skutecznej sprzedaży lub opłacalność przystąpienia do jej nabycia.

 

Możliwych scenariuszy ograniczających dokonanie sprzedaży i uzyskanie z tego tytułu środków pieniężnych jest mnoga. Dotyczy to również strony kupującej, która nie może zrealizować swojej woli nabycia nieruchomości, która została już wybrana i z którą potencjalny nabywca poczuł związek emocjonalny. 

 

Kancelaria reprezentuje zarówno sprzedających jak i kupujących w sprawach mających na celu usunięcie przeszkód uniemożliwiających transakcję sprzedaży nieruchomości.

KONTAKT

tel. 531 - 828 - 531

legal@kancelaria-mmk.com

O KANCELARII

REFERENCJE

HONORARIUM

KONTAKT

  1. pl
  2. en

USŁUGI

HOME

Copyright © Kierzel - Wszelkie prawa zastrzeżone

Więcej o cookies (tzw. „ciasteczkach”) kliknij

Warunki korzystania

RODO - klauzule informacyjne