WRÓĆ

Przycisk

KANCELARIA RADCY PRAWNEGO

MAREK KIERZEL

NIEUSTALONY STAN PRAWNY

Wbrew przypuszczeniom, spotykaną dość często sytuacją jest nieustalony stan prawny nieruchomości.

 

W takiej sytuacji najczęściej z dokumentacji wynika kto jest tzw. "użytkownikiem" gruntu, lokalu, natomiast nie wiadomo kto jest właścicielem. 

 

Takiej nieruchomości nie można sprzedać, najpierw należy ustalić kto jest uprawnionym do sprzedaży tj. właścicielem lub współwłaścicielami.

 

Nieustalony stan prawny najczęściej pochłania kilka dziesięcioleci utrwalonego korzystania z niej, niestety bez wiedzy kto jest jej właścicielem lub które osoby są współwłaścicielami i w jakich częściach (udziałach).

 

Kancelaria prowadzi procedury o ustalenie stanu prawnego nieruchomości.

 

Skomplikowanie procedury zależy od długości okresu przez który zaniedbano uporządkowanie sprawy, w tym od zdarzeń które mogły wystąpić w danym okresie jak np. śmierć jednego lub kilku osób, które przypuszczalnie mogły być właścicielem lub współwłaścicielami, częściowe wywłaszczenie etc.

 

Procedura wymaga ustalenia i następnie analizy prawnej długiego "łańcucha" następujących po sobie zdarzeń prawnych, krok po kroku.

 

Zakończenie procedury prowadzi do umożliwienia osobom, które zostały ustalone jako aktualni właściciele czy współwłaściciele swobodnego zadysponowania nieruchomością np. poprzez jej sprzedaż etc.

 

 

KONTAKT

tel. 531 - 828 - 531

legal@kancelaria-mmk.com

O KANCELARII

REFERENCJE

HONORARIUM

KONTAKT

  1. pl
  2. en

USŁUGI

HOME

Copyright © Kierzel - Wszelkie prawa zastrzeżone

Więcej o cookies (tzw. „ciasteczkach”) kliknij

Warunki korzystania

RODO - klauzule informacyjne